top of page

Imieniny Jana Kochanowskiego 25 czerwca 2022

Sobota, imieniny, wyjście do parku, książki - wszystkie piękne rzeczy, jakie mogą nas spotkać są już na horyzoncie! Jak co roku Biblioteka Narodowa organizuje prawdopodobnie najhuczniej obchodzone imieniny w Warszawie.

My też będziemy - szukajcie nas w namiocie nr 42, będą nasze Poławiaczowe książki i jak zwykle fachowa porada.


Ważne punkty: • Ostatnia sobota czerwca (25.06.2022) • Ogród Krasińskich • Program wydarzenia na: https://bn.org.pl/.../imieniny-jana.../2022/program

Literacki piknik Biblioteki Narodowej odbędzie się w tym roku już po raz dziesiąty. Taki jubileusz zobowiązuje do świętowania w najlepszym towarzystwie, dlatego tym razem na imieninach Jana Kochanowskiego będziemy gościć Marię Konopnicką. Twórczość poetki stanie się pretekstem do rozmów o ukochanych książkach z dzieciństwa, krytyce literackiej czy o tym, co współcześnie oznacza bycie pisarką, a w zakamarkach Ogrodu Krasińskich będzie można spotkać… krasnoludki. Fakty i mity na temat tych istot przybliży Maciej Szymanowicz, a o atrakcje dla najmłodszych czytelników zadbają również m.in. Teatr Baj i zespół Czereśnie.

Nie zabraknie stałych punktów programu: przyciągającego rzesze warszawiaków meczu poetyckiego, spektaklu Teatru Improwizowanego Klancyk, wykonania „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” czy dansingu pod gwiazdami. Jak co roku w Ogrodzie Krasińskich będzie można zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu polskich wydawnictw, spotkać ulubionego pisarza oraz, jak to na imieninach, napić i najeść się do syta – a wszystko to w cieniu drzew jednego z najpiękniejszych parków Warszawy. Wstęp wolny!

Comments


bottom of page