top of page

Autorki / Autorzy

AIDA AMER
 

Aida Amer, urodzona w Krakowie, wychowała się w Polsce i na Bliskim Wschodzie. Po mamie Polka, po tacie Arabka. Została ukształtowana przez dwie kultury i z obu czerpie inspirację do pracy. Ukończyła archeologię klasyczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka w Krakowie.

Zadebiutowała opowiadaniem „Igor i Igor” opublikowanym w antologii „Wbrew naturze” (Amea, 2011). Rok później ukazała się jej powieść „Rantis” (Amea, 2012), a w 2013 w Magazynie Literackim „Radar” opublikowano opowiadanie autorki „Uwolniony”.

„Opowieści spod oliwnego drzewa” są pierwszą książką dla dzieci w dorobku pisarki.
 

JustynaBereznicka.jpg

JUSTYNA BEREŹNICKA

Przedsiębiorczyni, prowadząca uroczą kawiarnię w samym centrum magicznego Krakowa. Praca jest jej największą pasją w życiu.

Jest też mamą niezwykle kreatywnej i przedsiębiorczej Zosi ;-) oraz rocznego Antka. Oprócz tego pisze doktorat na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie niestrudzenie uświadamia wszystkim jak ważne jest nauczanie dzieci podstaw przedsiębiorczości i zarządzania od najmłodszych lat. W końcu kreatywność to cecha, z którą rodzimy się w stopniu geniusza i warto to utrzymać!

Napisała niesamowitą książkę - pierwszy "biznes plan", budzącą ducha przedsiębiorczości i radość działania pt. "Kawiarnia. Mój pierwszy biznes, Kreatywny zeszyt ćwiczeń."

AGNIESZKA AYŞEN KAIM
 

Agnieszka Ayşen Kaim, urodzona w Polsce, z matki Turczynki i ojca Polaka, wychowana w Polsce, sięgająca do swych tureckich korzeni w pracy zawodowej i artystycznej.

Tłumaczka języka tureckiego, turkolożka w stopniu doktora, wykładowczyni akademicka. Na co dzień mama i opowiadaczka ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.”, zajmującego się badaniem i praktykowaniem sztuki przekazywanej oralnie. Animatorka imprez kulturalnych,  poświęconych Turcji i Bliskiemu Wschodowi. Publikuje na temat tureckiej literatury, teatru i filmu.

Sztukę opowiadania praktykuje od 13 lat, ale po raz pierwszy swoją bajkę spisała, dla czytelników wydawnictwa Poławiaczy Pereł, z pomocą swojej 6-letniej córeczki Barbary Bahar.

TERESA MONIKA RUDZKA

 

Teresa Monika Rudzka, polonistka z wykształcenia, urodziła się we Wrocławiu. Od wielu lat mieszka w Lublinie i jest dziennikarką piszącą do kobiecych magazynów.  Wcześniej pracowała jako bibliotekarka, agentka ubezpieczeniowa i sekretarka.

Zadebiutowała w 2010 roku satyryczną powieścią środowiskową „Bibliotekarki”. Następnie ukazały się: „Singielka”(2011), „Kuzyneczki”(2013) oraz historia oparta na faktach „Zawsze będę Cię kochać”(2014). W marcu 2016 opublikowała powieść „Na karuzeli”.

Wszystkie książki podbiły serca polskich czytelników i szybko stały się bestsellerami.

Autorka ma lekkie pióro i znakomity zmysł obserwacji.                                                                           

„Wszystkie dżinsy M.” są pierwszą książką dla młodzieży w jej pisarskim dorobku

IFI UDE

 

Ifi Ude (wł. Diana Ifeoma Ude). Urodziła się w Enugu (Nigeria) w plemieniu Ibo. W wieku 3,5 roku przyjechała do Polski - kraju matki, gdzie mieszka do dziś. Wokalistka, producentka, autorka muzyki i tekstów. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Na rzecz muzyki porzuciła studia psychologiczne. Prowadzi solową karierę muzyczną. Dzięki wsparciu internautów na jesieni 2013 ukazał się jej debiutancki album „IFI UDE”. „Zebra” jest jej debiutem literackim.
www.ifiude.com.pl

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ifi_Ude

 

_MW09172_internet.jpg

WITOLD VARGAS

Witold Vargas urodził się w Boliwii. W jego żyłach płynie krew polskich Tetmajerów, starożytnych Kartagińczyków, Hiszpanów, Inków i małego wojowniczego ludu z pogranicza Boliwii i Argentyny. Tak jak jego przodkowie poświęcił się sztuce oraz pielęgnowaniu kultury i tradycji ziem, które go ugościły. Jako opowiadacz, muzyk, ilustrator i pisarz ma na swoim koncie kilka albumów z zespołem Varsovia Manta, wiele zilustrowanych książek dla dzieci i młodzieży oraz jest współautorem popularnej serii „Legendarz”, którą wraz z Pawłem Zychem pisze i ilustruje.

„Dwa królestwa i wielkie morze” jest baśniową metaforą perypetii jego rodziny.

PIOTR WAWRZENIUK


Piotr Wawrzeniuk urodził się w 1971 roku w Warszawie, od ponad 30 lat mieszka i pracuje w Szwecji.

Na co dzień stateczny doktor historii, wykłada na Swedish National Defence College. Jest też częścią historii muzyki jako twórca tekstów, wokalista i perkusista; członek wielu zespołów muzycznych, m.in. Therion i The Robots.

Autor licznych tekstów i wystąpień o historii nowożytnej i wojskowej XX wieku.

Debiutuje jako pisarz dla dzieci.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Wawrzeniuk

http://en.wikipedia.org/wiki/Piotr_Wawrzeniuk

JUREK ZIELONKA

Ukończył romanistykę na Uniwersytecie Wrocławskim i podyplomowe studia pedagogiczne na Uniwersytecie Zachodniej Australii w Perth. Pracował jako lektor w ośrodkach Alliance Française (Polska, Australia) i na Uniwersytecie Wrocławskim.  Przez 25 lat mieszkał w Australii, gdzie uczył francuskiego w liceach. Autor powieści dla dorosłych  -„ Antypody” (1998) oraz „Tadzio” (2000). Laureat nagrody w konkursie na powieść wydawnictwa Znak w 2000.

Autor świetnie budujący akcję i dozujący napięcie. Wyrozumiały wobec swoich bohaterów.

„Nigdy Nigdy” jest jego pierwszą książką dla młodzieży.

bottom of page