top of page

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 2021

W dniu urodzin Hansa Christiana Andersena międzynarodowe stowarzyszenie miłośników książek dla dzieci i młodzieży IBBY (International Board on Books for Young People) ustanowiło święto. To święto umacnia rosnącą wagę książek dla dzieci. Część wydawnictw, właśnie ze względu na odbiorcę podchodzi do tej materii szególnie odpowiedzialnie, właśnie dlatego, że DLA DZIECI. 2 kwietnia obchodzimy też jako i nasze, ale i Wasze Święto.

Serdecznie pozdrawiamy nasze Twórczynie i Twórców, bez Was nie powstałyby tytuły, z których jesteśmy nieustająco dumni i które z pełnym przekonaniem proponujemy nieletnim :) Jak ważne jest czytanie dzieciom, zanim zaczną czytać same (chociaż i tak warto kontynuować rytuał czytania również czytającym ;)) warto przypominać i przekonywać nieustannie. - pobudzanie wyobraźni

- rozwój słownictwa

- nawiązywanie i umacnianie bliskości

- walor terapeutyczny

- rozwój empatii

- możliwość obserwowania postaw społecznych i wzorców, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych

- rozwój wiedzy


Czytające dziecko to myślący dorosły - dlatego jeśli zależy nam, żeby nasze dzieci lepiej radzły sobie nie tylko w szkole, ale i w życiu, czytajmy im książki. Kupujmy książki, twórzmy w ich pokojach półki z tytułami, do których będą mogły wracać, wybierajmy je możliwie szeroko. Wypożyczajmy książki z biblioteki.

Jak dla nas, Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci może trwac nie tylko cały rok, ale i całe życie! Udanego dnia!

grafika: Roger Mello (Brazylia)

 

grafika: Dorota Wojciechowska-Danek

Komentáře


bottom of page