top of page

MAŁY KONESER - 9-10 kwietnia w Centrum Praskie Koneser w Warszawie


Mały Koneser – wielkie święto książki za nami! Festiwal wydawców książek dla dzieci i młodzieży połączony z targami dobrej, naprawdę dobrej książki dziecięcej

W weekend 9-10 kwietnia w Centrum Praskie Koneser spotkaliście 21. najlepszych polskich wydawców, znaleźliście wyszukane publikacje dla dzieci i młodzieży, wzięlliście udział w warsztatach, spotkaniach i debatach prowadzonych przez cenionych twórców i entuzjastów literatury dziecięcej!


To był niesamowity, szalony, niezwykle pracowity i pełen ciekawych spotkań weekend. Cieszymy się, że tyle Poławiaczowych książek zagości na półkach w Waszych domach.

Polska szkoła ilustracji znana jest na całym świecie. Książki polskich twórców odnoszą międzynarodowe sukcesy, zdobywają nagrody w najważniejszych konkursach w Bolonii, Bratysławie, Lizbonie czy koreańskim Nami, zagraniczni wydawcy biją się o prawa do nowości. Na dwa dni Centrum Praskie Koneser zamieni się w scenę dla tych, którzy kreują polskie i światowe gusta oraz tworzą warunki do powrotu najlepszych tradycji lat 60 i 70, pozwalając jednocześnie na twórcze działanie młodych artystów.


Pomysłodawcą i koordynatorem festiwalu jest wydawnictwo Wytwórnia. “Sukces polskiej książki dla dzieci w ostatnich latach to także wizja, praca i konsekwencja konkretnych wydawczyń i wydawców. Tworzymy różnorodną grupę, często małych rodzinnych firm, ale łączy nas wielka odwaga w podejmowaniu decyzji wydawniczych i chęć wyznaczania nowych trendów. Chcemy organizować cykliczne wydarzenie, które integruje nasze środowisko i stworzyć przestrzeń wymiany doświadczeń, wspólnych działań. Razem możemy więcej, przekonujemy się o tym szczególnie teraz” - mówi Magda Kłos-Podsiadło z Wytwórni.

W ostatnich tygodniach aktywnie wspieramy naszych sąsiadów z Ukrainy, dlatego wydarzenie zaplanowane było jako dwujęzyczne i otwarte dla rodzin, dla których Warszawa stała się nowym domem.

Wstęp na targi bezpłatny.


Czekamy cierpliwie na kolejną edycję i już się na cieszymy na kolejne spotkanie z Wami!


Comentarios


bottom of page